Fatima - Santiago de Compostela - PORTO – COIMBRA – ALCOBACA – NAZARE – BATALHA – ALJUSTREL – LIZBONA - AVEIRO

Sprawdź pakiety cenowe

Opis wycieczki

Zagraniczna
Samolot
9 dni

PORTUGALIA + HISZPANIA

Pielgrzymka Fatima + Santiago de Compostela

9 dni


PROGRAM PIELGRZYMKI OBEJMUJE TERMINY ;  KWIECIEŃ , MAJ ,CZERWIEC, WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK, LISTOPAD

 PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – COIMBRA – ALCOBACA – NAZARE – BATALHA – FATIMA – ALJUSTREL – LIZBONA - AVEIRO

 

1. DZIEŃ. Środa: Zbiórka na placu przed kościołem, przejazd na lotnisko w Warszawie. 21.40 wylot do PORTUGALII.2. DZIEŃ Czwartek: 0.30 lądowanie na lotnisku w PORTO, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Śniadanie, przejazd do PORTO Panoramiczne zwiedzanie Starego Miasta m. in.: Calais da Ribeira, Igreja de Sao Francisco – kościół św. Franciszka, katedra Se. Dla chętnych rejs po rzece Douro. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


3. DZIEŃ. Piątek:  Śniadanie, wyjazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA Msza Święta w Katedrze. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


4. DZIEŃ.Sobota: Śniadanie wykwaterowanie i przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nawiedzimy Klasztor Santa Teresa (Carmelitas) gdzie przebywała Siostra Łucja. Spacer po uliczkach COIMBRY. Czas wolny. Przejazd do hotelu w ALCOBACA zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


5. DZIEŃ.Niedziela: Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w dalsza drogę. W ALCOBAÇA odkryjemy Klasztor “Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” (czas wolny na zwiedzanie) Nastepnie zatrzymamy sie w  NAZARÉ, typowej portugalskiej wiosce rybackiej, Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej, czas wolny, pobyt na punkcie widokowym Sitio. Nastepnie zatrzymamy sie w BATALHA gdzie znajduje się Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej.Czas wolny na zwiedzanie. Przyjazd do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, spacer po Sanktuarium,  obiadokolacja, wieczorem udział w procesji z lampionami, nocleg.


6. DZIEŃ. Poniedziałek:Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do LIZBONY. Zwiedzanie sanktuarium Chrystusa Króla, Belem, klasztor Hieronimitów, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Degustacja słynnego ciastka"pastel de Belem". Odkryjemy najstarsza dzielnice LIZBONY -  Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św Jerzego, a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza św w kościele św Antoniego w Lizbonie. Zwiedzenie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie: Praça do Comercio, Rossio (serce Lizbony) Rua Augusta, Restauradores. Ok. godz 17,00 powrót do Fatimy. Obiadokolacja, możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach, nocleg.


7. DZIEŃ. Wtorek: Śniadanie. Msza święta. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Po południu spacer/droga krzyżowa do ALJUSTREL & VALINHOS - miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Powrót do hotelu. kolacja i nocleg. Po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.


8. DZIEŃ. Środa: Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na lotnisko w PORTO. Po drodze zwiedzanie AVEIRO – miasta nazywanego “portugalską Wenecją” - ze względu na liczne kanały i pływające po nich barki. W tym założonym w X wieku przez Maurów miasteczku wielka atrakcją są elewacje domów wyłożone ceramicznymi płytkami.


9. DZIEŃ. Czwartek:    01.45 wylot do Warszawy. Powrót do Polski o godz. 6.20, przejazd na miejsce zbiórki, zakończenie pielgrzymki.


CENA ; od 1950 zł + 390

UWAGA: Dodatkowo koszt biletów wstępu ok. 35 euro + 70 zł przejazd i powrót na Lotnisko Okęcie