Gruzja 2022

Sprawdź pakiety cenowe

Opis wycieczki

Zagraniczna
Samolot
9 dni

Gruzja - Morze Czarne, Góry Kaukaz, historia, zabytki, gościnność i wino - 9 dni ®

Dzień 1 ;  27.07.2022

·       zbiórka grupy o godz. 20.00  na lotnisku  Warszawa Okęcie , wylot do Tbilisi o 22.25Dzień 2 ;  28.07.2022 – Tblisi

  • Wczesnym rankiem przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie, wypoczynek, późne śniadanie zwiedzamy stolicę Gruzji – stare miasto, Most Pokoju, wjedziemy również kolejką linową na wzgórze Sololaki. Kolejnym miejscem, które zobaczymy jest Sobór Trójcy Świętej na wzgórzu św. Eliasza. Tego dnia odwiedzimy najpiękniejsze zakątki stolicy - udamy się również do zabytkowej dzielnicy Łaźni - Banie w Tbilisi.  Wieczorem - wystawna obiadokolacja z pokazem regionalnych tańców i śpiewu gruzińskiego, wszystko           okraszone wyśmienitym lokalnym winem. Powrót na nocleg w Tbilisi

Dzień 3 ;  29.07.2022   -  Ananuri,  Kazbegi,  Gudauri,

  • Obfite śniadanie w hotelu. Wyruszymy w zjawiskową trasę gruzińską Drogą Wojenną na północ, kierując się do Stepancmidna (dawne Kazbegi). Po drodze odwiedzimy wspólnie wiele interesujących miejsc, takich jak: twierdza Ananuri, Przełęcz Krzyżowa na wys.2395m, czy kurort Gudauri. Wjedziemy na wzgórze (przejazd samochodami terenowymi 4x4), na którym znajduje się sławny klasztor Cminda Sameba, towarzyszyć nam będą widoki monumentalnych gór Kaukazu. Późnym popołudniem droga powrotna do Tbilisi. Obiadokolacja z winem.             Nocleg w Tbilisi.

Dzień 4 ;  30.07.2022   -  Kachetia,  Bodbe,

  • Po śniadaniu wyruszymy w drogę do Kachetii – regionu będącego kolebką światowego winiarstwa. Zatrzymamy się     w klimatycznej winnicy, na degustację lokalnych trunków - tradycyjnego wina i mocnej czaczy. Odwiedzimy sławny monastyr Bodbe z grobem świętej kościołów katolickiego, prawosławnego i ormiańskiego świętej Nino.           Następnie udamy się do „gruzińskiego miasteczka miłości” Sighnaghi. Miasto zostało zbudowane na wzgórzu,               z którego podziwiać można wspaniały widok na dolinę Alazani. Powrót do stolicy, podczas którego podziwiać będziemy piękno regionu Kachetia, ulokowanego w zjawiskowej dolinie. Obiadokolacja z winem. Nocleg w Tbilisi.  

Dzień 5 ;  31.07.2022  - Mccheta, Gori, Uplisciche, Kutaisi

  • Śniadanie. Odwiedzimy zabytkowy monastyr Jvari (Dżwari), leżący na wzgórzu skąd podziwiać można nietypową barwę wody, przy ujściu Aragwy do rzeki Kury. Następnie udamy się do zabytkowej, dawnej stolicy Gruzji - Mcchety, gdzie odwiedzimy starte miasto i związaną z wieloma legendami katedrę - Sweti Cchoweli. Wyruszymy w kierunku Gori – odwiedzimy starożytne skalne miasto Uplisciche oraz samą miejscowość (opcjonalnie muzeum Stalina w Gori). Udamy się w kierunku Kutaisi gdzie odwiedzimy fontanny Kolchidy, katedrę Bagrati oraz centrum miasta. Wybierzemy się również na bazar w Kutaisi - gdzie będzie okazja zaopatrzyć się w lokalne przysmaki,                   pamiątki i przyprawy.  Obfita obiadokolacja z winem. Nocleg w Kutaisi..
Dzień 6 ; 01.08.2022  -  Kobuleti,  Batumi,
  • po śniadaniu skierujemy się do prawdziwie magicznego miejsca – Jaskini Prometeusza, gdzie będziemy mieć możliwość podziwiania różnokolorowej gry świateł na wiekowych skałach i naciekach. Przejazd do Batumi. Zakwaterowanie w hotelu w Kobuleti  (20km od Batumi). Po dotarciu do „Perły Morza Czarnego” udamy się na spacer słynnym bulwarem, będącym pomnikiem minionej epoki przepychu. Zobaczymy sławne miejsca, w tym wieżę alfabetu gruzińskiego, teatr letni, tańczące fontanny czy pomnik Alego i Nino. Czas wolny. Obiadokolacja w Batumi, podczas której zakosztujemy przysmaku regionu - Chaczapuri Adżarauli. Nocny spacer po mieście.  Powrót do Kobuleti.

Dzień 7 ;  02.08.2022 – plażowanie, Borjomi, Achalciche,

  • Późniejsze śniadanie i czas wolny nad brzegiem Morza Czarnego. Możliwość zażycia kąpieli  tych wodnych                jak i słonecznych lub spaceru nadbrzeżną promenadą w Kobuleti. Około południa wyruszymy w kierunku miasta Achalciche. Udamy się w malowniczą drogę pośród gór Małego Kaukazu. Odwiedzimy słynne uzdrowisko Borjomi – od dziesięcioleci słynące z leczniczych wód mineralnych. Spacer po deptaku w Borjomi, park zdrojowy. Po przyjeździe do Achalciche, udamy się na spacer po murach i dziedzińcu odrestaurowanej twierdzy Rabati. Obiadokolacja z winem,  nocleg w Achalciche.

Dzień 8 ; 03.08.2022 -  Wardzia, Gori

  • Po śniadaniu, wyjazd na zwiedzanie niesamowitego skalnego miasta Wardzia - obiekt pochodzi z końca XII w. Największe miasto skalne w regionie, którego dawna wielkość porusza wyobraźnię - na miejscu czeka nas godzinny spacer po komnatach wydrążonych w skałach. Wyruszymy w drogę powrotną do stolicy. W miejscowości Gori, czeka nas pożegnalna obiadokolacja  z wyśmienitym regionalnym winem - wzniesiemy toasty za zdrowie i pomyślność.          Po wspólnej biesiadzie udamy się na nocleg, do hotelu w Tbilisi..

Dzień 9 ;   04.08.2022  

  • Około godziny 02.30, transfer na lotnisko w Tbilisi, przelot do Warszawy

Cena ; 1950 zł/os. + 500 € *          kalkulacja dla minimum 40 uczestników

 

Cena zawiera* ; transfery autokarem w Gruzji, 8 noclegów + wyżywienie HB  wg. programu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazd autami terenowymi, opiekę pilota , polskojęzycznych przewodników, ubezpieczenie, bilety lotnicze na trasie Warszawa – Tbilisi - Warszawa      ( program ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie ) 

® Program autorski - kopiowanie, rozpowszechnianie, przedruk i publikacja w jakiejkolwiek formie( również elektronicznej) do celów komercyjnych i prywatnych, bez zgody autora zabronione. (kk)Własność - Biuro Podróży „ Growal Travel „

 

Wystawiamy faktury VAT niezbędne do uzyskania dofinansowania wycieczki z funduszu świadczeń socjalnych – zgodnie

z oczekiwaniami pracodawców.

 

Zespół  Growal Travel